Vzpomínka

07.07.2017 21:36

Ve středu 5.7. tomu bylo 15 let, co se narodila naše první štěňátka. A mě se splnil můj obrovský sen o dostihovém spojení. Ze štěňátek vyrostli krásní a osvalení irští vlkodavové, kteří úspěšně zvládali běhat na veškerých dostihových drahách v České republice i v zahraničí za neuvěřitelně rychlé časy. 480 metrů za 38 - 41 vteřin. Prožila jsem s nimi velmi šťastné a nezapomenutelné období svého života. Vzpomínky a radost, kterou málokdo zažil :-) ... nejlepší výkony podávali Archer, Ashby, Applegatt a André Kjetil. :-) 

Dodnes se usmívám, když koukám na záznamy běhů Archera a Ashby z Mistrovství světa 2005, nebo na fotky z různých akcí a jsem pyšná na jejich vynikající a ojedinělé sportovní výkony.  

Byli to skvělí a spolehliví kamarádi do nepohody, inteligentní, houževnatí a povahově velmi milí a přítulní. Oba strávili celý svůj život po mém boku a oba se dožili dlouhého věku, Ashbynka 10 let a 8 měsíců a Archerek 9 roků.

 

 

 

 

Jsme pouhými opatrovníky této starověké rasy a jsme povinni ji uchovat pro generace příští. I přes to, že nemůžeme být v kontaktu s původními jedinci, je třeba se s každou novou generaci co nejvíce přibližovat Grahamovu Standardu.

 ( Elisabeth C. Murphy )

 

 

We are merely the custodians of this ancient breed which each generation holds in trust for the next. It little behoves any generation so far removed from contact with the original hound to try to improve on Graham´s original Standard.

( Elisabeth C. Murphy )

 

 

copyright by Irwanett

Kontakt

Chovatelská stanice Irwanett Ivana Sedláková,
Brno - Mokrá Hora, Úhledná 8


Tel.: +420 730 125 583 nebo +420 737 463 627

irwanett@centrum.cz