EIDDWEN Irwanett

Význam jména Eiddwen je " čistá láska " a pochází z velštiny...

 
 

Narozena: 14.3.2015

Zemřela: 15.10.2019 - rakovina

 

Chovná, výška 81 cm, nůžkový skus, plnochrupá

 

Výsledek vyšetření srdce ze dne 4.10.2017 - zdravá, vhodná k chovu

Výsledek vyšetření srdce za dne 17.7.2019 - zdravá, vhodná k chovu
 
 
 
                                                    vždy vysmátá.... :-)
 
 

Rodiče:

 
Otec:     Quinhunt´s  Nantang Nikanu
Matka:   Bathory Animas Fidelium

 

Eiddwinka je hrdou nositelkou svého jména, není snadné popsat její povahu, je přímočará, milá, laskavá a velmi citlivá. Neustále mě a celou psí smečku hlídá a vynucuje si pozornost. Je nekonfliktní. Své přátelé si však pečlivě vybírá, je prostě dáma.

Má výbornou stavbu těla, pěknou hlavu krášlí malé ucho složené do růžičky a tmavé oko, má dlouhé, výborně zaúhlené přední a zadní končetiny, elegantní a aktivní pohyb. Srst má výborné kvality, typickou hrubou. Ocas dlouhý, silný, dobře nasazený a výborně nesený.

 

Smrt Eiddwen mně přinesla obrovskou bolest a bude dlouho trvat, než se s ní smířím a vyrovnám... byla tak mladá, plná života a elánu. O to větší je zámutek a stesk.. Moc mi chybíš holčičko moje chlupatá.

 

 

Rodokmen

 

 

Jsme pouhými opatrovníky této starověké rasy a jsme povinni ji uchovat pro generace příští. I přes to, že nemůžeme být v kontaktu s původními jedinci, je třeba se s každou novou generaci co nejvíce přibližovat Grahamovu Standardu.

 ( Elisabeth C. Murphy )

 

 

We are merely the custodians of this ancient breed which each generation holds in trust for the next. It little behoves any generation so far removed from contact with the original hound to try to improve on Graham´s original Standard.

( Elisabeth C. Murphy )

 

 

copyright by Irwanett

Kontakt

Chovatelská stanice Irwanett

Tel.: +420 730 125 583 nebo +420 737 463 627

irwanett@centrum.cz