DUNHILL BLACK Irwanett

 

Narozen 9.6.2013

 

Chovný, výška 91 cm, nůžkový skus

v majetku ch.s. Irwanett
 

Vyšetření srdce ze dne 11.10.2016 a 17.7.2019 - zdravý, doporučen k chovu, všechny fyziologické hodnoty v normě ( 0 bodů )

 
 
 

 

Rodiče:

 
Otec - Quinhut´s NANTANG NIKANU
Matka - BATHORY Animas Fidelium

 

Dunhill Black je povahově velmi příjemný, kamarádský, bezproblémový a nekonfliktní pejsek. Má velice krásnou hlavu, dlouhý silný krk, něžný výraz a tmavé oko, výborný pigment, pěknou stavbu těla, lehký aktivní pohyb a kvalitní hrubou srst téměř černé barvy. Přední končetiny a pánevní končetiny má správně úhlené, osvalené a dlouhé. 

V době největšího štěněcího růstu si na vycházce ošklivě pořezal tlapku levé zadní nohy, léčba trvala delší dobu a vyžadovala klid, bolest při došlapu způsobila odlehčování a vytáčení tlapek a tak má  trošku sbíhavá hlezna, což ho velmi znevýhodňuje při posuzování rozhodčím a kazí mu hodnocení a výstavní ocenění. Z obavy recidivy zranění se nikdy neučil běhat na dostihové dráze. 

 

 

 
 

Rodokmen / Pedigree

 

 

Jsme pouhými opatrovníky této starověké rasy a jsme povinni ji uchovat pro generace příští. I přes to, že nemůžeme být v kontaktu s původními jedinci, je třeba se s každou novou generaci co nejvíce přibližovat Grahamovu Standardu.

 ( Elisabeth C. Murphy )

 

 

We are merely the custodians of this ancient breed which each generation holds in trust for the next. It little behoves any generation so far removed from contact with the original hound to try to improve on Graham´s original Standard.

( Elisabeth C. Murphy )

 

 

copyright by Irwanett

Kontakt

Chovatelská stanice Irwanett

Tel.: +420 730 125 583 nebo +420 737 463 627

irwanett@centrum.cz