Rodiče:

Otec: NATTONI Od Švejka Josefa

Matka: ANETT Leinstr

Dostihové a coursingové úspěchy rok 2008:

• V březnu jsme jeli s Archerem na první letošní trénink do Mladé Boleslavi a protože byl velmi z běhání nadšený, slíbila jsem mu, že to ještě zopakujeme. Bohužel kamarádce onemocněl velmi vážně pes, irský vlkodav a byla nutná okamžitá transfúze krve. Nejprve od Kenza a pak i od Arčiho, a tak jsme běhání odložili.
  • 7.6.2008 - Mistrovství Slovenska coursing Bratislava - 1. místo, titul Mistr Slovenska, CACT 353 b. (172 + 181)

Téměř v šesti letech dokázal snadno ve finále porazit tříletou fenu Baobhan Sith a zvýšit tak bodový náskok z prvního kola. Na coursingové dráze byl po dvou a půl letech!!!
Běžel s chutí a obrovským zájmem - jako vždy, byl naprosto bezchybný a skvělý a předvedl naprosto fantastický výkon. Nejvíce oceňuji jeho práci v prvním kole, kdy prokázal že je kvalitním coursingovým jedincem a nevšímal si ataků spoluběžícího vlkodava a hleděl pouze na návnadu ve snaze ji dostihnout a ulovit, což se mu v obou kolech úspěšně povedlo.

V roce 2006 a 2007 se Arči nezúčastnil žádného dostihu ani coursingu, věnoval se sám sobě, proháněl se po lese a užíval si obyčejného života.....

Dostihové a coursingové úspěchy rok 2005:

1. běh 180 b, 2. běh 178 b; Byl to první závod, který absolvoval v roce 2005 a druhý coursing, kterého se zúčastnil. Vyhrál nad 9 irskými vlkodavy, z toho 4 byli z Německa, 1 z Rakouska a 4 z ČR.

• 24. 4. 2005 - Vítání jara Lednice 480 m - 1. místo

Byl to nominační běh na Mistrovství světa, kterého se zúčastnila i Ashby By.

• 25. 5. 2005 - Brasa Cap 480 m - 2. místo

Přijela Ailis z Rakouska, aby splnila nominační běh na MS a vyhrála. Ashby By doběhla třetí.

Samozřejmě, že Ailis byla opět rychlejší. Ashby se umístila na 3. místě. Byla to pro Archera i Ashby By velká čest, že se mohli zúčastnit Mistrovství světa. Byla jsem velmi šťastná, že běželi bez problémů a v pohodě. Bylo to senzační a super, díky všem zúčastněným. Velká škoda, že se nemohl být zadán titul Mistr světa, v pátek večer majitel čtyř irských vlkodavů z Německa, odvolal jejich účast na MS, a tak se v sobotu na startu ukázali pouze Ailis of Northern Forest, Archer a Ashby Irwanett a Booker.

• 26. 6. 2005 - RHS Bratislava SR - 1. místo

Tohoto coursingu se zúčastnila i Aysha Mondo Magico od Milana a Jany Kasanových, velmi šikovná a hbitá, se super kondicí. Skončila těsně za Archerem na 2. místě. Ashby By se bohužel nemohla zúčastnit.

Dostihové a coursingové úspěchy rok 2004:

• 27. 3. 2004 - Jarní pohár 360 m Kolín - 1. místo
  • 10. 4. 2004 - Mistrovství ČR 280 m - 1. místo, titul Mistr České republiky
  • 25. 4. 2004 - Vítání jara Lednice 480 m - 2. místo

Tohoto dostihu se zúčastnila Applegatt Irwanett, která se umístila na 1. místě.

• 1. 5. 2004 - Kolínský zajíc - Memoriál J. Paďouka 480 m - 1. místo

Poprvé běžel s cizím psem - Gangster Bedřiška. Super zkouška na mezinárodní coursing.

1. běh 96 b., 2. běh 94 b. Na coursing byla původně přihlášena Ashby By Irwanett, měla absolvovat i výstavu a zúčastnit se soutěže o titul Italský šampión pro krásu a výkon. Usmyslela si ale, že bude hárat, tak jel místo ní Archer. Byl vynikající, běžel svůj 1. coursing, uplatnil nejenom svoji rychlost a hbitost, ale především nadprůměrnou inteligenci, vyhrál nad pěti italskými vlkodavy a svým otcem Nattonim od Švejka Josefa, který se umístil na výborném 4. místě.

čas: 36,77 a 38,60; Tohoto mezinárodního dostihu se zúčastnil také André Kjetil Irwanett, Ashby By Irwanett, Anett Leinstr (šestiletá mamka štěňat písmene A), Nattoni od Švejka Josefa (taťka štěňat písmene A) a Astra z Paleotitu. Bylo to poprvé v ČR, kdy se na dráze setkalo 6 irských vlkodavů a byl poprvé udělen irskému vlkodavu titul CACIL

• 4. 7. 2004 - Lednický zajíc 480 m - 1. místo,
  • 19. 9. 2004 - Mistrovství Moravy, dostihová dráha Lednice 480 m - 1. místo, titul Mistr Moravy

Za rok 2004 získal 2x CACIL, 1x CACL, stal se Dostihovým vítězem ČR, Mistrem ČR a Mistrem Moravy. - ArcherDiplom.jpg

Byla jsem u tebe a hladila tě, dokud jsi neodešel a nevstoupil do brány věčnosti…

Byl jsi osobnost, pan pes a vynikající psí přítel a kamarád, který splnil a předčil veškerá má přání a očekávání na dostihových a coursingových drahách, zůstaneš v mém srdci a vzpomínkách napořád.

Jsme pouhými opatrovníky této starověké rasy a jsme povinni ji uchovat pro generace příští. I přes to, že nemůžeme být v kontaktu s původními jedinci, je třeba se s každou novou generaci co nejvíce přibližovat Grahamovu Standardu.